وظیفه منتظران حضرت مهدی (عج) چیست؟

با توجه به اینکه کسب دانش وآگاهی مهمترین وظیفه منتظران حضرت مهدی (عج) می باشد در این وبلاگ سعی شده تا با استناد به سخنرانیها و مطالبی از سایتهای مختلف وظیفه منتظران در عصر غیبت به روشنی بیان شود.

وظیفه منتظران حضرت مهدی (عج) چیست؟

با توجه به اینکه کسب دانش وآگاهی مهمترین وظیفه منتظران حضرت مهدی (عج) می باشد در این وبلاگ سعی شده تا با استناد به سخنرانیها و مطالبی از سایتهای مختلف وظیفه منتظران در عصر غیبت به روشنی بیان شود.

آخرین نظرات

همت خود را بالا ببر

دوشنبه, ۱۶ مهر ۱۳۹۷، ۰۱:۴۱ ب.ظامـام صادق (ع ): سه چیز انسان را ازرفتن در پی مقامات عالیه و اهداف بلند باز می دارد: کوتاهی همت , چاره اندیش نبودن و سستی اندیشه . ـ امام علی (ع ): هر که همتش حقیرباشد, فضیلتش از بین برود. ـ با کسی که همت پست دارد,همنشینی مکن . ـ رشک بردن بر نعمت دوست , ازدون همتی است .

ـ کسی که همت ندارد, انسانیت ندارد. ـ آدم حقیر, همت ندارد. ـ آرزوها همت مردان است . ـ به خدا پناه می بریم از مطامع پست و همت ها و خواسته های ناپسند. ـ و (غالبا) افراد دراز قد, کوتاه همتند. ـ امـام بـاقـر(ع ): رسـول خدا(ص ) پیش از (ظهور) اسلام , در طائف بر مردی وارد شد و آن مرد از حضرت با احترام پذیرایی کرد پس از آن که خداوند محمد(ص ) را به سوی مردم فرستاد, به آن مرد گـفته شد: آیا می دانی آن کسی که خداوند عزوجل به سوی مردم فرستاده است , کیست ؟ گفت : نـه گـفـتند: او محمد بن عبداللّه , یتیم ابو طالب و همان کسی است که در فلان و بهمان روز در طـائف مـیـهـمـان تو شد و تو او را گرامی داشتی امام باقر(ع ) فرمود: پس , آن مردخدمت رسول خـدا(ص ) آمـد و سـلام کرد و مسلمان شد آن گاه عرض کرد: ای رسول خدا, آیا مرامی شناسید؟ حـضـرت فـرمـود: تو کیستی ؟ عرض کرد: من صاحب همان منزلی هستم که شما در جاهلیت در فـلان و بـهـمـان روز وقـتـی بـه طائف آمدید وارد آن شدید و من با احترام از شما پذیرایی کردم رسول خدا(ص ) به او فرمود: خوش آمدی حاجتت را بخواه عرض کرد: دویست گوسفند با چوپانان آن هـا بـه من عطا فرمایید حضرت دستور داد به او دادند آن گاه به اصحاب خود فرمود: این مرد هـمـت آن رانـداشـت از من همان چیزی را بخواهد که پیرزن بنی اسرائیلی از موسی (ع ) خواست اصـحـاب عرض کردند: مگر پیرزن بنی اسرائیلی از موسی چه خواست ؟ فرمود: خداوند عزوجل به مـوسـی وحـی فـرمـود کـه پـیش از آن که مصر را به قصد سرزمین مقدس در شام ترک گویی , اسـتخوان های یوسف را با خود ببرموسی از قبر یوسف جویا شد پیرمردی آمد و گفت : اگر کسی جـای قـبـر او را بـلد باشد آن کس فلان پیرزن است موسی (ع ) در پی او فرستاد وقتی پیرزن آمد, موسی به او فرمود: تو جای قبر یوسف رامی دانی ؟ عرض کرد: آری موسی فرمود: پس , آن را به من نشان بده , هرچه بخواهی به تو می دهم پیرزن گفت : آن را نشانت نمی دهم , مگر این که هر چه من بگویم همان را به من بدهی موسی فرمود:بهشت از آن تو باشد پیرزن گفت : نه , من تعیین می کنم خـداونـد عـزوجـل به موسی وحی فرمود که نگران نباش , بگذار او تعیین کند موسی به او فرمود: تعیین با تو عرض کرد: می خواهم روز قیامت در بهشت باتو هم درجه باشم رسول خدا(ص ) فرمود: این مرد همت آن را نداشت تا از من همان چیزی را بخواهدکه آن پیرزن بنی اسرائیلی خواست !. ـ پـیـامـبـر خـدا(ص ): چـقـدرفـاصـلـه اسـت میان خواسته این اعرابی و خواسته آن پیرزن بنی اسرائیل


برگرفته از سایت معرفت الله

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۷/۰۷/۱۶
M. kamran

نظرات  (۱)

۱۶ مهر ۹۷ ، ۱۷:۲۳ رضا کشمیری
درود بر شما
همت بلند به همراه توکل به خدا راهی بسوی موفقیت است در دنیا و آخرت
پاسخ:
با عرض سلام و خیر مقدم
انسانها باید بهترینها را انتخاب و آرزو کنند و به نظر من ارزشمندترین خواهش از پروردگار رسیدن به قرب الهی است  و با توجه به فرمایش شما بعد از تعیین بهترین هدف اعتماد و یقین به قدرت خداوند و چاره ساز بودن حضرت حق هست که میتواند سخت ترین مسیرها را هموار کند و به انسان امید و آرامش دهد.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی